Press "Enter" to skip to content

Badanie USG w trakcie ciąży – z jakiego powodu warto wykonać?

Na początku ciąży należy udać się do lekarza, od pierwszych dni znacząca jest stała kontrola i opieka ginekologa, ponieważ korzystna kondycja matki wpływa na zdrowie naszego jeszcze nienarodzonego dziecka. Lekarz ginekolog będzie się nami opiekował od pierwszego do dziewiątego miesiąca ciąży, jeśli wszystko będzie przebiegało porządnie. Tudzież jeżeli pojawiłyby się jakieś zawiłości, wielokrotnie pozostajemy pod ochroną ginekologa, położnika w szpitalu bądź też klinice, do jakiej trafmy.

Wybór doktora ginekologa ma obowiązek być ostrożny i przemyślany, nadzwyczaj ważne jest zapisanie się do lekarza odnajdującego się w pobliżu stworzonego przez nas miejsca zamieszkania. Istotne jest to przede wszystkim skutkiem tego, iż w późniejszym okresie, kiedy tak właściwie już trudniej nam się poruszać, powinniśmy znacznie bardziej na siebie uważać, wizyty u lekarza są częstsze, w związku z tym dalsze dojeżdżanie staje się uciążliwe – usg ciąży 3D Poznań. Już w trakcie pierwszej wizyty doktor ma obowiązek zapisać kobiecie fundamentalne i niezbędne do prawidłowego rozwoju płodu witaminy.

Pierwszym z zapisanych farmaceutyków już przed ciążą powinien być kwas foliowy, jaki chroni dziecko przed powstawaniem istotnych wad. Od pierwszego go dwudziestego tygodnia do ginekologa idzie się co miesiąc, później co trzy tygodnie, a na 6 tyg. przed porodem co tydzień. Trzeba pilnować kontrolnych badań zlecanych przez lekarza prowadzącego i wykonywać je regularnie. Co miesiąc wykonuje się morfologię krwi, oraz raz w miesiącu zrobić kontrolną analizę moczu. W czasie 24-26 tygodnia ciąży lekarz powinien skierować kobietę w ciąży na badanie sprawdzające poziom glukozy we krwi. Badanie to polega na pobraniu krwi po wypiciu szklanki wody z rozpuszczona glikozą. Pomaga ono w stwierdzeniu czy nie grozi kobiecie cukrzyca ciążowa, która potrzebuje od kobiety przyjmowania wielu leków i zmiany diety. Dodatkowo około trzech, czterech razy w ciąży wykonywane jest test USG, około 12 tygodnia, po 22 tyg ., 30 tyg. i albo przed samym rozwiązaniem.

Dodaj pierwszą opinię do publikacji

Dodaj komentarz