Press "Enter" to skip to content

Barwa oraz typ rolet – które kupić do lokalu mieszkalnego?

Selekcjonując stylistykę i kolor rolet do pomieszczenia należy mieć na uwadze, które funkcje pełni dany pokój, ile w nim się spędza czasu i jakie jest zapotrzebowania na światło słoneczne. Kierując się tymi miarami nie należy poniekąd wybierać ciemnych i gęsto tkanych rolet do pokoju codziennego czy kuchni. Po pierwsze właśnie dlatego, że w kuchni ważne jest odpowiednie oświetlenie potrzebne do prac kuchennych, np. przy przygotowaniu posiłków. Można wówczas zastosować jasny oraz dosyć przezroczysty materiał na rolety.

Zwłaszcza jest to istotne przy pomieszczeniach takich zlokalizowanych od części wschodniej czy zachodniej. Wtedy wymagamy aby rolety spełniały własną funkcję izolującą od ciepła i silnego światła słonecznego, a jednocześnie by nie zaciemniały nam zbytnio pomieszczenia – wypróbuj Żaluzje drewniane Rzeszów. Znakomicie będą nadawać się do tego jednokolorowe tkaniny w barwach pastelowych. Istotne jest też aby rolety korespondowały z wyposażeniem wnętrza i barwą ścian oraz mebli.

Rodzaj konstrukcji rolet ma mniejsze znaczenie oraz zależy wyłącznie od rodzaju okien oraz stworzonego przez nas dostępnych modeli na rynku. Na rynku występują dwa typy rolet jeżeli chodzi o sposób konstrukcji. Pierwsze z nich to rolety sztampowe bez kasetki. Stworzone są z tkaniny nawiniętej na wałek aluminiowy bądź też z innego metalu i kołowrotka na którym zamocowany jest łańcuszek lub ewentualnie linka. Rolety tego rodzaju nie są wyposażone w boczne prowadnice, w których przesuwa się tkanina rolety. Powoduje to, że w wypadku uchylenia lub ewentualnie otwarcia okna roleta nie będzie przylegać do okna. Roleta nie jest także osłonięta obudową, co wywołuje, że szybko ulega zabrudzeniu. Droższym jednak i skuteczniejszym rozwiązaniem zasłaniania okien są rolety kasetkowe. Ten typ rolety wyposażony jest do tego w obudowę osłaniającą nawiniętą na wałek tkaninę, a też prowadnice boczne. Prowadnice te są listwami w kolorze kasetki, w jakich przesuwa się tkanina w pionie. To właśnie dzięki takiemu rozwiązaniu roleta przylega ściśle do okna przez cały czas, obojętnie od pozycji okna. Od czasu do czasu na dodatek stosuje się silniczki elektryczne (sale projekcyjne) jakie automatycznie opuszczają i podnoszą rolety, podawane pilotem.

Dodaj pierwszą opinię do publikacji

Dodaj komentarz