Press "Enter" to skip to content

Blachy, metal i inne tworzywa w budownictwie

Blachy znajdują zastosowane w punktach niebywale narażonych na nieprzydatne działanie otoczenia naturalnego. Najczęstszym zastosowaniem tego typu blachodachówek jest pokrycie dachów, w związku z czym blachy te bezustannie stykają się z wodą, wiatrem, śniegiem, gradem oraz słońcem. By zapobiec niszczeniu dachów, należy przeprowadzać ich harmonijną konserwację. Każdego typu blachy mają inne oczekiwania w tym aspekcie. Uczciwy i troszczący się o dobro klienta dystrybutor bezwzględnie powinien umieszczać informacje dotyczące technicznych wymogów blach w przesyłkach, w jakich blachy są dostarczane klientowi.

Wymagania te obejmują wzorce rozładunku, instalacji, przechowywania oraz konserwacji. Aby blachy sprzyjały przez długie lata jako bezpieczne i szczelne pokrycie dachu, należy całkowicie przestrzegać dokładnych zarządzeń producenta, a w razie jakichkolwiek niepewności w aspekcie użytkowania dachu skontaktować się z nim bezpośrednio, by uzyskać szczegółowe informacje – przetestuj glin. Dachy wykonane z blach trapezowych są wysoce narażone na działanie niesprzyjających elementów środowiskowych. Niszczyć je ma okazję słońce, deszcz, wiatr, a także znajdujące się w powietrzu substancje sztuczne oraz mchy i porosty. Na obecność tych dwóch minionych często skarżą się użytkownicy dachów.

Rozwój porostów i mchów nie wynika jednak z niedostatecznego wyboru pokrycia dachu. Z blach trapezowych udaje się je niebywale szybko usunąć. Porosty i mchy pojawiają się z reguły na zacienionych obszarach dachu, np. na północnej części dachu lub ewentualnie w cieniu drzew. By je usunąć, najporządniej jest stosować szczególne środki przeciwko porostom. Trzeba nim spryskać blachę przy zastosowaniu słusznych środków ostrożności. Bez żadnego ale wypada pamiętać o tym, że są to substancje wysoce toksyczne, w związku z czym warto zabezpieczyć rury i rynny. W razie żadnych problemów z usuwaniem mchów z blach trapezowych należy skontaktować się z producentem lub ewentualnie profesjonalnymi monterami.

Dodaj pierwszą opinię do publikacji

Dodaj komentarz