Press "Enter" to skip to content

Czy e-papierosy to dobra opcja dla zwykłych papierosów?

Wraz z dojrzewającą popularnością palenia elektronicznego pojawia się coraz to więcej sporów. Do chwili obecnej o e-papierosach hałaśliwie było w głównej mierze w Internecie. Od kiedy tak właściwie dostrzega się je coraz częściej na ulicach, ludzie zaczęli się zastanawiać nad ich atrybutami i wpływem na zdrowie. Jeszcze kilka lat temu niemalże nikt nie słyszał o e-paleniu. Pierwsze sprzęty pojawiły się na krajowym rynku powyżej pięć lat temu oraz nie wzbudziły kolosalnej sensacji. O artykułach najgłośniej było w Internecie gdzie mówiono o ich odkrywczych właściwościach oraz sposobie działania. E-papieros był nieobecny w schematycznych środkach masowego przekazu, które przez długi czas lekceważyły ten temat. Pierwsze sprzęty przyjmowano z zaciekawieniem oraz traktowano jako kolejny gadżet.

Sporo osób twierdziło, iż to chwilowa moda, jaka za jakiś czas przyniesie inne rozwiązania. Stało się jednakże totalnie inaczej. Wbrew prognostykom papieros elektroniczny przypadł do gustu ludziom na całym świecie. W związku z tym zaczęły powstawać kolejne wersje urządzenia, różniące się od siebie atrybutami i budową – wypróbuj części do e papierosa. W ciągu paru lat powstało dużo silnych marek i sklepów. Dla jednych e-papieros jest olśniewającą alternatywą dla szablonowych papierosów, inni sądzą, że to wynalazek przyczyniający się do coraz to większej liczby palaczy. Dużo dyskusji powiązanych jest także z ich sposobem działania i właściwościami.

Producenci urządzeń są zdania, że ich produkty są całkiem bezpieczne dla ludzkiego zdrowia i otoczenia. Nie potwierdzają tego żadne dotychczasowe badania. Z drugiej kwestii nie ma również jakichkolwiek wyników zaświadczających o złośliwym wpływie palenia elektronicznego na organizm. Badania będą trwały jeszcze przez długi czas. Dopiero za kilka lat poznamy autorytatywne wyniki potwierdzające racje jednej osoby. Pomimo wzmiankowanego stanu rzeczy, sprzedawcy bez skrupułów reklamują własne urządzenia jako zdrowe i ułatwiające odstawienie nikotyny. Wielce kontrowersyjny jest status ustawodawczy elektronicznego papierosa. Polskie prawo nie uznaje go za wyrób nikotynowy. Z tego powodu wolno palić go niemalże wszędzie. Prowadzi to do wielu kłótni i pretensji ludzi niepalących. Większa część z nich jest zdania, że e-papierosy są tak samo trujące jak ich zwykłe odpowiedniki.

Dodaj pierwszą opinię do publikacji

Dodaj komentarz