Press "Enter" to skip to content

Dzieci a jarzyny i harmonijna dieta

Od zawsze nie ulega wątpliwości, iż dzieci nadzwyczaj niechętnie jedzą warzywa. Na słowo szpinak lub ewentualnie pietruszka krzywią się na ogół z niesmakiem. Chętniej sięgają po mniej zdrowe słodycze. Należy dołożyć wszelkich starań, aby przekonać dzieciaki do jedzenia warzyw. Należałoby, jak najwcześniej wpajać odpowiednie nawyki, ponieważ zdrowa dieta ma ogromne znaczenie dla człowieka, głównie tak młodego. Dziecko w okresie rozwoju nadzwyczaj pożąda wszelkich witamin, których skarbnicą są warzywa, a jakich nie uzyska z jedzenia słodyczy. Na początek, prawidłowo by było, gdyby rodzice sami zaczęli jeść mnóstwo warzyw oraz pić soki warzywne lub ewentualnie owocowe zamiast kawy lub ewentualnie innych używek. Dziecko bierze przykład od najbliższych i przejmuje miarodajne przyzwyczajenia.

Naturalnie, powinno się też zapewnić dziecku warzywa do jakiejkolwiek potrawy spożywanej w ciągu dnia. Mogą to być akcesoria do kanapek bądź też surówka do obiadu, co poleca dla dzieci. Jest również wiele przepisów, jakie zezwalają ukryć warzywa w potrawie, tak, iż dziecko nawet nie będzie miało świadomości, co zjadło. Dzieci coraz to częściej korzystają z towarów proponowanych przez sklepiki szkolne. Rodzice, nie mając odrobiny czasu, dają dzieciom wyznaczoną sumę pieniędzy, zamiast przygotować drugie śniadanie w domu. Taka przykładowa mama niejednokrotnie napomina dziecko, by kupiło sobie coś zdrowego do jedzenia.

Wiadomo jednak, że jak to u młodych ludzi, dziecko wybierze to, co najbardziej go skusi, nie bacząc na kwestie zdrowego żywienia. Wynika stąd wniosek, że nie wolno tak znaczącej sprawy powierzać dziecku, a z drugiej kwestii rodzice nie zawsze mogą tego dopilnować. Wypada przyjrzeć się całkowicie temu, co proponują szkolne sklepiki. Dzieci ochoczo sięgają po towary takie jak chipsy czy napoje gazowane rodzaju cola. Wiadomo, jak nadzwyczaj niezdrowe są to towary oraz że w żaden sposób nie powinny uzupełniać diety dziecka. Wymagania w tej kwestii powinno się stawiać właścicielom sklepików szkolnych, by oferowali tylko zdrową żywność. Należy nakłonić ich do sprzedawania większej ilości soków owocowych zamiast napitków gazowanych i owoców oraz warzyw zamiast chipsów i dropsów.

Dodaj pierwszą opinię do publikacji

Dodaj komentarz