Press "Enter" to skip to content

Gdzie jechać nad jezioro i na kajaki?

Baza noclegowa oferowana nad Polskim i jeziorami jest niezmiernie zróżnicowana. W zasadzie nie zależy od regionu, a od pomysłowości oraz możliwości jego mieszkańców. Oczywiście jak wszędzie można skorzystać ze zbiorowych miejsc noclegowych takich jak hotele, motele, czy pensjonaty. Jednak dla turysty wyjeżdżającego nad jeziora dodatkowa atrakcją staje się nocleg, jeśli jest on w wartościowej lokalizacji i zapewnia wygodne warunki. Jeziora otoczone są zazwyczaj lasami i małymi wioseczkami, właściwie nie przylegają bezpośrednio do znaczących miast.

Wobec tego również niezmiernie rozwinęła się nad jeziorami agroturystyka oraz kwatery prywatne czy domki letniskowe. Turysta mogący skorzystać z przyjacielskiej, rodzinnej atmosfery oraz swobody odpoczynku bardzo entuzjastycznie korzysta z tej formy noclegu. Kwatery prywatne, to przeważnie nadzwyczaj blisko jezior położone domki bądź domy, z miejscem do wypoczynku na łonie natury – wypróbuj spływy kajakowe śląsk. Noclegi w drewnianych domkach letniskowych bądź w gospodarstwach agroturystycznych zezwalają zapomnieć o miejskim huku i dają możliwość wyciszenia się i czerpania radości ze świeżego, zdrowego powietrza.

Kąpiel w jeziorze to niezastąpiona przyjemność możliwa tylko latem. Woda w jeziorze nagrzewa się stosunkowo błyskawicznie. Najprzyjemniejsza jest kąpiel w wodzie mającej ok 21o C oraz wtenczas, kiedy temperatura powietrza spada. Woda dłużej trzyma ciepło i kiedy powietrze jest chłodniejsze, woda wydaje się cieplejsza, aniżeli jest w rzeczywistości, wobec tego także taką renomą cieszą się wieczorne wypady and wodę. Jeziora z powodu tego, że nie są zazwyczaj wodami stojącymi, nie cieszą się również zbytnią czystością. Niemniej jednak jeziora uczęszczane przez podróżników są najczęściej oczyszczane oraz przygotowywane do kąpieli. Kąpiel w jeziorze może być nadzwyczaj niebezpieczna, jeziora często mają nierówne i spadziste dno.

Od czasu do czasu są jeziora niezwykle płytkie i przez całą długość oraz szerokość, głębokość jest jednakowa. Mimo to bywa także absolutnie odwrotnie, już parę metrów od brzegu głębokość jest tak znacząca, iż nie można dosięgnąć gruntu. Skutkiem tego też należy zachować niezwykłą ostrożność podczas kąpieli w jeziorze, albowiem może się ono okazać zdradliwe.

Dodaj pierwszą opinię do publikacji

Dodaj komentarz