Press "Enter" to skip to content

Holokaust oraz wojny – gdzie wyszukiwać rzetelnych informacji?

Rozpoczęcie dwudziestego wieku a również lata 40-ste i 50-te dały się we znaki wszelkim mieszkańcom świata, Mowa oczywiście o dwóch wojnach światowych, które na zawsze przekształciły gatunek ludzki, wywołując przy tym duże cierpienie czy zostawiając po sobie zgliszcza i sterty zabitych ludzi. Największą tragedię przeżyli Żydzi, którzy szczególnie w trakcie II Wojny Światowej musieli radzić sobie z holokaustem oraz utratą bliskich, którzy masowo ginęli w obozach koncentracyjnych. Wojna zabierała im wszystko – dobrobyt, rodziny, życie. Ocenia się, iż w obozach koncentracyjnych podczas hitlerowskiej obławy na ten naród, w brutalny sposób (komory gazowe) zginęło ponad 6 milionów Żydów.

Dzisiaj w obozach koncentracyjnych na terenie Polski, Niemiec czy innych państw organizuje się muzea, dni wspomnień i wszelkiego typu wystawy, To porządne miejsce, by zatrzymać się na chwile, uczcić pamięć wszelkich zabitych czy po prostu przestrzec obecną oraz kolejne generacje przed naturą ludzką, która potrafi być nieobliczalna. Wycieczki do takich miejsc to także imponujący sposób, aby naocznie poznać wszystkie wiadomości o katastrofach mających tam miejsce czy sposobie organizacji pracy i hitlerowskiej machiny wojennej, jaka zabijała niewinnych ludzi. Jeśli niemniej jednak nie mamy możliwości osobistego udania się do muzeum zorganizowanego w dawnym obozie koncentracyjnym, solidnym rozwiązaniem jest wejście na witrynę Treblinka, w jakim miejscu publikowane są sprawdzone wiadomości o różnego typu obozach, ich komendantach czy o wojnie. Tam też dowiemy się wielu nowinek, jakich nie sposób odszukać w szkolnych podręcznikach od historii.

Witryna internetowa dedykowana jest nie jedynie historykom, lecz także uczniom oraz wszystkim, jacy pragną dowiedzieć się więcej na temat strasznych czasów holokaustu. Obszerne opisy obozów koncentracyjnych, holokaustu, wydarzeń zmieniających bieg wojny i historii. Warto poznać te informacje, aby wyrobić sobie słuszną opinię na temat holokaustu czy po prostu dobrze uczcić pamięć wszystkich umarłych. Potraktujmy to też jako lekcje oraz przestrogę, by te straszne czasy przenigdy już nie powróciły.

Dodaj pierwszą opinię do publikacji

Dodaj komentarz