Press "Enter" to skip to content

Jak najodpowiedniej przygotować się do dalszej podróży busem?

Daleka podróż, zwłaszcza autokarem, ma to do siebie, że trzeba się do niej przyzwoicie przygotować, żeby nic nie zakłóciło nam beztroskiego podróżowania. Fundamentalna rzecz, o jakiej trzeba pamiętać jest dość prozaiczna.

Chodzi o skorzystanie z toalety tuż przed wyjściem z mieszkania. Trochę dogodniejszej jakości busy mają toaletę, z której można skorzystać w trakcie jazdy. Jeżeli niemniej jednak chodzi o autokary na krótsze trasy (albo na dłuższe, zapewniane przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej), to nie odnajdziemy w nich takich wygód. Kolejną istotną sprawą jest naładowanie komórki przed odjazdem. Jeżeli rozładuje się nam w trakcie jazdy, a ktoś ma nas odebrać z przystanku, powinniśmy liczyć na przyjazność sąsiada z fotelu obok. Z takiego także powodu, porządniej zapisać sobie na kartce numer telefonu osoby, do jakiej jedziemy.

Oszczędzi nam to stresu też w wypadku, kiedy tak właściwie z komórką stanie nam się coś złego – na przykład wypadnie z kieszeni i roztrzaska się. Ostatnia rzecz, o jakiej musimy pamiętać, to właściwa ilość wody i jedzenia. Dokonując kupna określonego towaru, czy również usługi zwracamy szczególną uwagę na wiele rzeczy. Przeważnie staramy się wybrać propozycję jak najbardziej korzystną, innymi słowy za stosunkowo nieduże pieniądze kupić towar jak pierwszorzędny pod wieloma względami. Mimo to w czasach kryzysu i utrzymującego się, wysokiego poziomu bezrobocia w Polsce, wielu z nas zwraca szczególną uwagę w głównej mierze na cenę. Jeśli chodzi o busy do Holandii, to wydatki wynajęcia takiego busa są coraz większe, jednak w dalszym ciągu niezwykle niskie w porównaniu do samolotów. Dzieje się tak przede wszystkim z przyczyny ostatnich podwyżek cen benzyny. Nawet tankowanie samochodu gazem nie jest już tak zyskowne, jak było jeszcze kilka lat temu. Perspektywy na przyszłość nie są nadmiernie zachęcające – rząd obwieszcza, iż kolejne podwyżki wejdą już niebawem.

Jeśli przy tym uwzględnimy, że właściciele firm transportowych muszą zagwarantować swoim pracobiorcom dalej tą samą wysokość pensji (plus doraźne premie), to racjonalne staje się, że usługi transportowe są raz za razem droższe. Co za tym idzie, ceny biletów wzrastają ni stąd ni zowąd z dnia na dzień. Jedynie ich wcześniejsza rezerwacja zezwala trochę obniżyć koszty.

Dodaj pierwszą opinię do publikacji

Dodaj komentarz