Press "Enter" to skip to content

Jak wiele kosztują kursy AFF? Skoki spadochronowe dla każdego

Wielu oczarowanych skokami spadochronowymi ludzi chce, chociaż raz w życiu tego dokonać. Połowa z nich przenigdy tego nie robi, albowiem gdzieś w pewnym czasie, inspekcję przejmuje strach, jaki wyraża wątpliwości, czy skoki spadochronowe są pewne i czy z pewnością w czasie ich wykonywania nic się nie stanie.

Kiedy tak właściwie skacze się samemu, wolno mieć niepewności. Kiedy tudzież decyduje się na skoki w tandemie, pełne wydarzenie jest dwukrotnie bezpieczne. Po pierwsze, jednostka skacząca jest przytwierdzana do instruktora, który wszystko za nią robi oraz steruje całym skokiem. Po drugie, sam spadochron ma w swojej konstrukcji gigantyczną ilość zabezpieczeń. Spadochron, to tak w rzeczy samej dwa spadochrony, główny i zapasowy. Ten drugi zawsze jest składany przez specjalnie wykwalifikowaną do tego osobę, tak nazywanego układacza.

Spadochron wyekwipowany jest w Cyprys, komputer monitorujący parametry lotu i w razie potrzeby, kiedy koronny spadochron nie pozostaje otwarty w słusznym momencie, otwiera ten zapasowy. Przyśpieszona Nauka Swobodnego Spadania jest inaczej nazywana jako AFF, innymi słowy Accelerated FreeFall i jest jednym ze szkoleń proponowanym przez aerokluby, jakie absorbują się skokami spadochronowymi. Jest także jednym z najpopularniejszych kursów, które można przejść, jako SkokiZielonaGora.PL – Skok ze Spadochronem. Szkoli ono w niezwykle ciekawej zdolności, mianowicie ukazuje w jaki sposób zahamować spadanie, tuż po wyskoczeniu z samolotu i otworzeniu spadochronu. Nie są to skoki w tandemie, wobec tego uczestnik zdany jest sam na siebie i system zabezpieczający.

Przyzwoicie jest w pierwszej kolejności przejść warsztaty fundamentalne o nazwie Static Line, jakie to umożliwia oswojenie się ze skokami samymi w sobie. Bazuje ono na odbyciu trzech, samoistnych skoków, z niskiej wysokości, gdzie spadochron otwiera się sam w słusznym momencie. Szkolenie AFF jest przeznaczone po największej części dla ludzi, jakie chcą w krótkim czasie szybko nauczyć się zręczności wolnego spadania, a też tych, którzy na serio myślą o kontynuacji sportu.

Dodaj pierwszą opinię do publikacji

Dodaj komentarz