Press "Enter" to skip to content

Jak wiele kosztują naturalne leki i ekstrakty ziołowe?

Selekcjonując ogólnodostępne suszone rośliny lecznicze, zastanawiamy się wielokrotnie nad kosztami ich upraw. Mamy tutaj oczywiście na myśli uprawy wielkopowierzchniowe, które są przyznane do skupów hurtowych. Jakim sposobem się okazuje, zioła nie są nazbyt potrzebującym materiałem do hodowli. W jakimkolwiek razie nie o wiele bardziej wymagającym, niż kultowa w Polsce pszenica lub żyto. Na dodatek wolno zdobyć za nie całkowicie przyzwoitą cenę, raz za razem zdecydowanie lepszą od zboża. Inną kwestią są zioła, które nabywa końcowy odbiorca. Tu ceny kształtuje sam rynek, innymi słowy konkurencja, jednakowoż również to, czy dane zioła pochodzą z rodzimej produkcji, czy także są importowane spoza stworzonego przez nas kraju.

Modna pokrzywa, mięta lub rumianek są ziołami niedrogimi, niemniej jednak już przyzwoicie skomponowane mieszanki chińskie czy szwedzkie, mają swoją cenę. Często okazuje się wtenczas, że leczenie ziołami w żadnym razie nie należy do tanich. W szeregu przypadków napotykamy wyjątkowe mieszanki odchudzające, za jakie płacimy dosyć wysokie sumy, nie zawsze współmierne do wyczekiwanych efektów. Fitoterapia, czyli inaczej ziołolecznictwo, jest sferą medycyny naturalnej, jaka używa olej konopny w procesie leczenia. Korzenie tej dziedziny sięgają początków występowania człowieka na Ziemi, gdyż ten właściwie od początku starał się kurować choroby za pomocą pożywienia.

Jednakowoż sztuka ziołolecznictwa rozwinęła się na porządne dopiero w epoce starożytności, kiedy to zaczęły powstawać pierwsze podręczniki, zielniki i opracowania, mające ułatwić pracę adeptom ziołolecznictwa. Najgeneralniej mówiąc, fitoterapia bazuje na podawaniu choremu przyzwoicie skonstruowanej i przetworzonej mieszanki roślin, jakich właściwości mają zwalczyć schorzenie. Dlatego także przykładowo szałwię, jaka ma silne właściwości bakteriobójcze, stosuje się do przyrządzania płukanek dla osób z chorobami gardła i migdałków. Obecnie w sklepach wolno kupić gotowe zioła. Co poniektórzy wolą jednakże zbierać je sami, mimo że żąda to dużej ostrożności, albowiem niewłaściwie dobrane zioła mogą być nawet toksyczne.

Dodaj pierwszą opinię do publikacji

Dodaj komentarz