Press "Enter" to skip to content

Konstruowanie ekonomiczne – jakim sposobem używać betonowych konstrukcji?

Kiedy nadchodzi moment na jaki wiele osób oczekuje, a to jest inicjacja budowy domu, emocje sięgają zenitu. Pomimo że wszystko wiążę się ze sporymi kosztami na które wielu z nas nie może sobie zezwolić, to w tym wypadku na szczęście wolno temu zaradzić. W jaki sposób? Otóż użytkując na przykład należyte domieszki do betonu bądź dobre zaprawy murarskie, jakie o wiele zmniejszają wydatki całej budowy. A jaki jest ich cel? Zastosowanie takich domieszek ma spełniać szczególnie jedną istotną rolę, a mianowicie zmniejszyć niezmiernie ważny przy budowie współczynnik, sprecyzowany jako w/s, który świadczy stosunek wody do spoiny.

Chodzi o to, żeby zdołać zastosować jak najmniejszą ilość wody do zarabiania betonu, niż w momencie, kiedy tak właściwie nie wykorzystywalibyśmy takich domieszek. Woda nie wpływa bowiem na beton niezwykle korzystnie, wręcz przeciwnie, wobec tego najprawidłowiej jest stosować jak najwięcej ulepszaczy, które zmniejszą ilość ów wody. Istnieje jeszcze dużo pobocznych walorów stosowania takich domieszek, a mianowicie to, iż stosując takie domieszki znacznie poprawia się tak zwana urabialność mieszanki betonowej i ułatwiony jest jej transport, ponieważ po prostu pompuje się ją o dużo łatwiej – wypróbuj pol-krusz.pl – wytwórnia betonu. Wszystko wobec tego staje się po prostu bardziej proste a więc oraz przyjemne. Ciekawostką jest, iż domieszki używa się również w innych celach, na przykład w trakcie wykonywania ogrzewania podłogowego.

W tym aspekcie również wykorzystuje się specjalne domieszki do ogrzewania podłogowego, których zadaniem jest poprawienie wyglądu betonu ale nie tylko. Wykorzystywany tutaj plastyfikator ma za zadanie polepszyć też rozłożenie betonu i bezsprzecznie polepszenie jego elastyczności, dzięki czemu podłoga nie będzie się kurczyła a w efekcie tego nie będzie również dochodziło do do prawdopodobnych pęknięć. To z kolei spowoduje, iż odejdzie nam bezlik nerwów a co za tym idzie zaoszczędzimy również wiele czasu oraz pieniędzy. Akcesoryjnym pozytywem takich domieszek jest także przyspieszenie czasu pracy, a nie tylko wydatki. Jak to dopuszczalne? Otóż słuszny plastyfikator do betonu jest w stanie zrobić niezwykle wiele.

Dodaj pierwszą opinię do publikacji

Dodaj komentarz