Press "Enter" to skip to content

Który typ ziół i nasion wybrać?

Zioła wolno zażywać w różnej postaci. Najprostszą i zazwyczaj stosowaną odmianą takiego leku jest napar ziołowy. Przyrządza się go podobnie jak stereotypową czarną herbatę, skutkiem tego także potocznie nazywana się go herbatką ziołową. Należy tutaj przestrzegać zaleceń. Zazwyczaj jest to od 2 do 4 łyżeczek suszu na szklankę wrzątku. Herbatkę pozostawiamy pod przykryciem na blisko 15 minut, po czym odcedzamy. Napar tego rodzaju przyrządzany jest przeważnie z ziół obejmujących olejki eteryczne, jak np. melisa, mięta czy rumianek. Co poniektóre zioła wymagają zimnej bądź chłodnej wody, aby nie wydzielić nieprzydatnych substancji np. tłuszczy roślinnych. Kolejną formą leków ziołowych jest odwar.

Otrzymuje się go przez gotowanie, w większości wypadków kory i korzenia, od 10 do 30 minut. Bardzo skuteczne, choć rzadko produkowane, są wyciągi spirytusowe oraz nalewki. Zioła zalewa się alkoholem i pozostawia w zacienionym miejscu przez kilka tygodni – więcej na witrynie internetowej nasiona barneys farm. Wielokrotnie stosowane są maści i proszki ziołowe dostępne także w aptekach.

W dodatku, zioła można przyjmować w postaci syropów, soków i powideł. Z uwagi na trudną kondycje służby zdrowia oraz ogromne ceny lekarstw, leczenie zwyczajowe żąda dużej cierpliwości oraz pokaźnego portfela. W poszukiwaniu przyjaźniejszych zarobków wielu lekarzy profesjonalistów wyjeżdżą za granicę.

W tej chwili ich liczba jest zbyt mała, w porównaniu z ilością chorych. Szablonowy pacjent czeka na wizytę u lekarza profesjonalisty od 3 do nawet ponad 6 miesięcy. Wymusza to konieczność zasięgnięcia porady w gabinetach prywatnych, co na domiar tego podnosi wydatki leczenia. Na wizytę dostać się jest coraz trudniej, a zakup leków to wydatek nadmiernie duży dla emerytów, rencistów, jak i zwykłego Polaka.

Aptekarze ostrzegają, że pacjenci pozyskują tylko medykamenty, których ściśle mówiąc potrzebują, pomijając także ważne w trakcie leczenia suplementy. Wszystko to sprawia, że pacjenci zwracają się coraz bardziej w kierunku medycyny naturalnej. Dużą popularnością cieszą się zioła i lekarstwa wytwarzane na ich bazie. Ich zastosowanie bez ustanku rośnie. Zioła nie są już traktowane tylko jako przyprawy, lub ewentualnie źródło olejków eterycznych. Stają się nieodzownym szczegółem medycyny.

Dodaj pierwszą opinię do publikacji

Dodaj komentarz