Press "Enter" to skip to content

Kwestie podstawowe, jakie trzeba wypełnić, aby uzyskać kredyt na mieszkanie

Kwestie podstawowe, jakie należy wypełnić, aby dostać kredyt na mieszkanie można poznawać podczas rozmowy z osobami zatrudnionymi w agencji SDP Finanse. Zastanawiając się nad tym, jak uzyskać kredyt na mieszkanie należy skierować się właśnie tam. Ubieganie się o kredyt zajmuje sporo czasu.

Aczkolwiek robiąc użytek z profesjonalnego wsparcia, można wszystko zrealizować dokładnie i nie bać opóźnień. Eksperci wskażą, że znaczące jest dookreślenie zdolności kredytowej. Doradcy obliczą ją i nie trzeba się martwić, że bank stwierdzi, że nie można dostać kredytu. Poza wysokością dochodów liczy się także rodzaj umowy i okres na jaki jest ona zawierana. Należy również brać pod uwagę, że banki sprawdzając zdolność kredytową będą się też sugerowały kosztami, jakie standardowo ponosi osoba starająca się o kredyt. Szczegółowo będą sprawdzone: historia kredytowa, aktualne opłaty, kredyty, limity na koncie, leasingi i karty kredytowe.

Znacząca jest także wysokość wkładu własnego. O tym także będzie się poinformowanym w trakcie rozmowy z doradcą od spraw finansowych. Klient dostanie wskazówkę, żeby sprawdzić i pobrać raport na swój temat z Biura Informacji Kredytowej. Z doradcą hipotecznym rozsądnie będzie porozmawiać jeszcze przed rozpoczynaniem procedury w banku, by się doskonale przygotować. Poza informacjami głównymi uzyska się wiadomości o tym, jakie banki udzielą kredytów osobom o zbliżonej historii do tej, jaką ma się prywatnie.

Warto wobec tego nawiązać współpracę z SDP Finanse. Podczas pierwszej rozmowy zostaną przedstawione kwestie priorytetowe, czyli siedem głównych punktów, jakie trzeba zrobić, żeby dostać korzystny kredyt. Będą to: sprawdzenie zdolności kredytowej, wybór nieruchomości, spisanie wniosków z doradcą kredytowym, wysłanie wniosku do banku, otrzymanie kredytu na mieszkanie, podpisanie umowy kredytowej z pracownikiem banku oraz uruchomienie kredytu na mieszkanie. Od tego trzeba zacząć, żeby procedura była sprawna.

Dodaj pierwszą opinię do publikacji

Dodaj komentarz