Press "Enter" to skip to content

Na co zwrócić szczególną uwagę selekcjonując wózek i fotelik?

Każdy rodzic pragnie dla swojego dziecka jak najporządniej. Stara się w związku z tym, by sprzęty, jakich ono używa, były stuprocentowo bezpieczne i komfortowe dla maluszka. Wobec tego też tak skomplikowanym wyborem jest kupno dobrego wózeczka. Sytuacja jest karkołomna tym bardziej, że jest ich na rynku w rzeczywistości gigantyczna ilość. Jakie wózki dziecięce są perfekcyjne? Czym się kierować kupując je? Po pierwsze tym, ile dzieci będzie przewoził – przetestuj wózek recaro. Najczęściej jest to jedno, ale nie należy zapominać też do rodzicach wieloraczków. Nie muszą oni wybierać odrębnego wózka dla każdej pociechy, jednak jedne, tak nazwany bliźniaczy.

Prócz tego przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na stelaż wózka. Możemy wyróżnić dwa jego typy: w kształcie litery X (krzyżowy) i w układzie litery Y (teleskopowy). Różnią się one tym, że pierwszy z nich po złożeniu absorbuje dużo miejsca, natomiast przyzwoicie nadaje się do bujania potomka. Drugi zaś absorbuje o dużo mniej miejsca po złożeniu, jednakowoż kiepsko sprawdza się przy bujaniu dziecka, albowiem ma amortyzatory sprężynowe. Na pewno wielu rodziców zachodzi w głowę, czy poprawniejszy jest model trzy- czy czterokołowy. Wózki czterokołowe są bardziej stabilne, niemniej jednak za to mniej zwrotne aniżeli trójkołowe, a przy tym nieco cięższe. Dla osób, które muszą np. wnosić wózek po schodach jest to przede wszystkim ważne, by wózek był lekki.

Prócz wózka znaczącym kupnem dla maluszka jest fotelik samochodowy. Tu także możemy wybierać pośród gigantycznej gamy towarów. Jest to do głębi niebezużyteczne oprzyrządowanie samochodu, ich używanie reguluje ustawa o ruchu drogowym. Foteliki dziecięce następują w wielorakich rozmiarach i kształtach. Dopasowujemy je do wielkości dziecka. Kupują upewnijmy się, że fotelik zgodny jest z standardem ISO. Rodziciele, jacy są zapalonymi rowerzystami, powinni również pomyśleć o odpowiednim foteliku rowerowym dla własnej pociechy, to właśnie dzięki jakiemu będzie ona mogła brać uczestnictwo w wycieczkach.

Dodaj pierwszą opinię do publikacji

Dodaj komentarz