Press "Enter" to skip to content

Podróż do Indii – odwiedzamy Bollywood

Mawia się, że co kraj, to zwyczaj. W trakcie kiedy większa część europejskich państw ma dosyć zbliżoną kulturę oraz tradycję, to kontrasty o wiele znacznie bardziej rzucają się w oczy, jeśli przyjrzeć się państwom położonym na innych kontynentach. Przede wszystkim fascynująca wydaje się Azja, która oczarowuje własnymi intensywnymi kolorami. Takim w największym stopniu reprezentatywnym krajem, który niemniej jednak wydaje się szczególnie bliskim Europejczykom, są Indie. Spoczywające na Półwyspie Indyjskim, pomiędzy dwoma ogromnymi rzekami Indus i Ganges państwo istnieje już od czasów starożytnych, skąd wywodzą się wierzenia oraz niektóre systemy filozoficzne Indii. Oczywiście ta niezwykła duchowość uwodzi wszelkich tych, którzy rozczarowali się już cywilizacją Zachodu.

Indie również i dziś wydają się szczególnie uduchowione, a do krajowych ośrodków edukacyjnych każdego roku przybywają tłumy wypatrujących siebie osób. Kraj zdumiewa i oczarowuje zarazem również naturalnie bogactwem odcieni oraz zapachów, przy których wszystko inne wydaje się tylko szare i nudne. Każdy kraj ma w sobie coś szczególnego, co przyciąga i olśniewa. Być może właśnie skutkiem tego tak atrakcyjna stała się obecnie turystyka – znacznie więcej o tym na JasnowidzAmala.PL – Indie Podróż. Środki transportu stają się coraz prędsze, jest więcej biur podróży, bez ustanku rozbudowuje się infrastruktura krajoznawcza, a ludzie mają wolny czas oraz przede wszystkim pieniądze, aby podróżować i poznawać coraz to nowatorskie miejsca, kultury oraz tradycje.

Chociaż bezustannie najbardziej kultowym celem wyjazdów na świecie są kraje europejskie, to jednakże ludzi coraz o wiele bardziej rozpoczynają fascynować również państwa położone poza Europą. Takim bliskim, chociaż odległym krajem wydają się Indie. Egzotyczny, pełen barw i zapachów kraj posiada w głównej mierze dostatnią, sięgającą w starożytność historię i kulturę. Przede wszystkim pociągające wydają się indyjskie systemy filozoficzne, a liczne ośrodki medytacyjne przyciągają tłumy ludzi, jacy rozczarowali się zachodnią cywilizacją oraz mają nadzieję znaleźć w Indiach siebie. Jednakże Indie to również kraj przypraw, jakie na potęgę sprowadzano do Europy. Typowo indyjskie są sosy korzenne jak cynamon, kardamon czy curry.

Dodaj pierwszą opinię do publikacji

Dodaj komentarz