Press "Enter" to skip to content

Producenci kawy z całego świata – z jakiego powodu pijemy różnorodne kawy?

Kawa fabrykowana oraz w głównej mierze hodowana jest w rozmaitych państwach. Ażeby możliwe było wyprodukowanie ziaren kawy w miejscu, w którym chcemy założyć plantację ma obowiązek być poprawnie ciepło, musi być trafna wilgotność. Większa część kawy produkowana jest w Ameryce Południowej oraz Azji. Znikome ilości w Afryce. Bez wątpliwości do najogromniejszych wytwórców zalicza się Brazylię. Stamtąd na rynek ogólnoświatowy wypuszcza się ponad dwa miliony ton kawy.

A jest to ściśle mówiąc wybitnie wiele. To nieomalże trzydzieści procent ogółu kawy, jaka trafia na rynek światowy. Drugim co do wymiarów wytwórcą jest Wietnam a niebawem za nim plasuje się Indonezja. I to naturalnie z tych krajów kawa jest zdecydowanie najlepsza. Sporo osób kupując w sklepach kawę zwraca uwagę na to skąd pochodzą ziarna kawy. Znikome ilości kawy zbierane są w Ugandzie, Hondurasie oraz Etiopii.

To oczywiście rynek kawy dostarcza tym państwom milionowe zyski. A hodowla kawy w żadnym wypadku nie jest rzeczą prostą, zobacz Rwanda kawa. Każdy entuzjasta tego porywającego napoju powinien to wiedzieć.

Niesłychanie wiele osób twierdzi – w pewnych sytuacjach nieco przekornie, że żyje, funkcjonuje tylko dzięki kawie. Dużo milionów dorosłych osób każdego dnia rano pije ten orzeźwiający napój. Kawa zawiera kofeinę w związku z tym faktycznie pobudza nas do życia, powoduje, iż organizm budzi się ze snu, stajemy się bardziej energiczni. Kawa ma dużo pozytywnych cech. Jest nią chociażby to, iż powoduje ona, iż nasza pamięć jest poprawniejsza, sądzimy trzeźwo, znika zmęczenie. Wychylenie filiżanki kawy poprawia należącą do nas koncentrację. Skutkiem tego także czasami w ciągu dnia powinniśmy taką właśnie kawę wypić.

Musimy jednakże uważać na jej ilość. Nie jesteśmy w stanie pić zanadto wiele kawy. Musimy tego pilnować. Perfekcyjną ilością jest dwie filiżanki niezbyt mocnej kawy. Dotlenia to stworzony przez nas organizm oraz przyspiesza spalanie kalorii. Badania dowodzą także, że regularne picie kawy zmniejsza ryzyko zachorowania na co poniektóre choroby takie jak cukrzyca czy nowotwory. W szeregu przypadków jesteśmy w stanie też zauważyć, że po napiciu się kawy – dość mocnej znikają bóle, a po największej części ból głowy. W pewnych momentach właśnie kawa działa poprawniej oraz prędzej niż leki przeciwbólowe – a to dzięki kofeinie, która zawarta jest w tym napoju.

Dodaj pierwszą opinię do publikacji

Dodaj komentarz