Press "Enter" to skip to content

Przygotowywanie ziół – kiedy należałoby je wykorzystywać?

Ziołolecznictwo na długie lata odeszło w niepamięć, wyparte przez medycynę opierającą się na syntetycznej produkcji leków. Zioła uznano w owym czasie za mało pewny specyfik leczenia, a część autorytetów lekarskich z przełomu XIX oraz XX w. twierdziła nawet, iż są wybitnie niezdrowe i trujące. Obecnie jednakże zioła z powrotem uzyskują właściwą sobie rangę we nowoczesnej medycynie dzięki popularyzowaniu medycyny naturalnej.

Zioła warto jest stosować w wypadku wszelkich lżejszych schorzeń. Nie mają bo tak drastycznych incydentalnych środków działania jak większa część farmaceutyków. Część nowoczesnych internistów oraz pediatrów zaleca nawet w wypadku infekcji korzystanie z ziół oraz stanowczo odradza aplikacja antybiotyków.

Przykładowo, w przypadku infekcji oraz zapaleń gardła oraz migdałków czy anginy, doktorowie polecają płukanki z szałwii, która ma silne działanie ściągające, antyseptyczne oraz przeciwzapalne. Jednakże zdarza się w wielu przypadkach, iż same zioła nie wystarczają oraz terapię trzeba wspomagać antybiotykami – wtedy rekomendujemy automatyczne nasiona purple kush. Polska jest krajem o nadzwyczaj bogatej i różnorodnej faunie. Na jej terenie występuje wybitnie dużo roślin o właściwościach leczniczych. Zioła w Polsce pojawiają się zarówno w naturze, np. na łąkach czy w lasach.

Ze względu na idealne warunki geograficzne także uprawia się je w hodowlach. Najatrakcyjniejsze polskie zioła znajdują przeznaczenie również w medycynie, jak oraz w kuchni. Są to m.in. bazylia, tymianek, kminek, koper, pietruszka, majeranek, rumianek, szałwia, tymianek oraz mięta.

Przetwarza się je, np. suszy czy też mieli oraz sprzedaje w następnej kolejności w formie przypraw lub też także wiąże w pęczki i wyprzedaje się je w naturalnej formie. Z wielu ziół produkuje się też napary i herbaty, np. z szałwi oraz rumianku. Inne popularne i cenione polskie zioła to dzika róża, jałowiec, brzoza, pokrzywa, podbiał, kasztanowiec, krwawnik, lipa, mniszek lekarski, babka lancetowata, głóg dwu oraz jednoszyjkowy, borówka czernica. Odnajdują wykorzystanie w zasadzie w medycynie naturalnej, szczególnie w fitoterapii i aromaterapii.

Dodaj pierwszą opinię do publikacji

Dodaj komentarz