Press "Enter" to skip to content

Rozwód oraz alimenty – wsparcie mecenasa

Rodziciele na ogół potrzebowaliby dla swoich dzieci kariery prawniczej. Ale jednocześnie w naszym kraju zaufanie do prawników ciągle maleje. Dotyczy to również adwokatów, choć dawno temu pośród zawodów sądowych cieszyły się największym zaufaniem. Wypływało to z faktu, że adwokaci jednoczyli się z obrońcami opozycjonistów, co wzbudzało do nich sympatię. Po przemianach ustrojowych zauważamy to naturalnie dzięki mediom, że adwokaci bronią nie zawsze popularnych osób publicznych. Mecenas wspomaga niemniej jednak konsumentowi w imię prawa, wedle jakiego każdy ma do takiej obrony prawo, obojętnie od własnego stosunku do popełnionego przez niego czynu.

Chociaż każdy mecenas ma obowiązek przestrzegać zasad etyki adwokackiej zawartej w Kodeksie Etyki Adwokackiej, to niemniej jednak nie wystarcza, żebyśmy im ufali. Kodeks ten mówi jasno, iż stosunek kontrahenta oparty jest na zaufaniu oraz adwokat powinien zakończyć współpracę z konsumentem jeżeli ten stracił to zaufanie. Atrakcyjne, ilu mecenasów istotnie zdecyduje się to robić w takiej sytuacji? Starożytni jak mieli w tym wypadku rację. Nieznajomość prawa standardowo szkodzi, ponieważ nie jest żadnym wyjaśnieniem, kiedy popełni się czyn niedozwolony, stojący w sprzeczności z jakimś aktem prawnym. Nie sposób jednak zaznajomić całego prawa obowiązującego w danym kraju. Również prawnicy specjalizują się w wskazanych jego dyscyplinach. I tak nawet adwokat alimenty Łódź koncentruje się albo na rozporządzeniach prawa karnego, czy też na sprawach rozpatrywanych przez sądy rodzinne i tak dalej.

Zwykłemu człowiekowi niezmiernie łatwo wejść w konflikt z prawem, ponieważ, jak wspomniałam, gąszcz przepisów jest w zasadzie nie do ogarnięcia. Kiedy tak właściwie już tak się zdarzy bez wątpienia warto poszukać wsparcia kogoś takiego, jak adwokat. Nie tylko pomoże nam w pełni zrozumieć problem, w jakim się znaleźliśmy, niemniej jednak może sprawnie przeprowadzić nas przez meandry potencjalnego procesu karnego. Koszt, jaki to za sobą niesie i tak może być znacznie niższy, aniżeli bez takiego fachowego wsparcia. Mecenas ma okazję przydać się nam w bynajmniej wyczekiwanym momencie. Należałoby znać prawo w miarę możliwości. Niemniej jednak należałoby także uwierzyć fachowcowi, kiedy już zajdzie taka potrzeba.

Dodaj pierwszą opinię do publikacji

Dodaj komentarz