Press "Enter" to skip to content

Są łatwe w nawigacji

Niektóre wyspy są tak małe, jak Caye Caulker w Belize, że można przejść ich obwód w niecałą godzinę. Chodzenie do i z pracy, spotykanie się z przyjaciółmi i wiele innych codziennych czynności można znacznie uprościć, mieszkając w tak małym miejscu. Jazda samochodem może być niemożliwa lub niepotrzebna, a mieszkając na wyspie możesz poruszać się pieszo, rowerem, kajakiem lub wózkiem golfowym.Przy tych wszystkich niesamowitych aspektach życia na wyspie łatwo zrozumieć, dlaczego wokół nich powstaje wiele fantazji. Ale jakie są niektóre z trudności życia na wyspie?

Jest ograniczona podaż towarów

Wyspy są zwykle znacznie droższe niż miasta na kontynencie z bardzo ważnego powodu: ich podaż jest ograniczona. Benzyna, apteczka, a nawet owoce i warzywa mogą stać się towarami deficytowymi, a ceny często to odzwierciedlają. W zależności od odległości wyspy od lądu wysłanie towarów może być kosztowne i czasochłonne. Możesz zauważyć, że pod koniec tygodnia na rynkach brakuje większości produktów, a paliwo może być dość drogie.

Dostęp do opieki medycznej jest ograniczony. Na większości wysp brakuje szpitali, a na niektórych w ogóle nie ma opieki medycznej. W sytuacjach awaryjnych może to być niepokojące, ponieważ możesz potrzebować latać, a nawet płynąć łodzią, aby uzyskać dostęp do odpowiedniej opieki medycznej. Jeśli ogólnie cierpisz na schorzenie, może to być ważny czynnik do rozważenia.

Wolny tryb życia ma też swoje frustracje. Wolniejszy tryb życia na wyspach to jedna ze wspaniałych korzyści, która pomaga jej mieszkańcom naprawdę się zrelaksować. Czasami jednak to wolne tempo może prowadzić do sytuacji stresowych. Jeśli posiadasz firmę na wyspie, możesz zmagać się z szybkością, z jaką budowniczowie konstruują twoją przestrzeń. Możesz mieć trudności ze szkoleniem swoich pracowników, aby oferowali szybką obsługę turystom.

Przerwy w dostawie prądu mogą trwać całymi dniami, podczas gdy Ty czekasz na przybycie na wyspę przedsiębiorstw użyteczności publicznej. Są to szczególnie ważne względy dla tych, którzy planują otworzyć firmę, ale dotyczą każdego, kto mieszka na wyspach. Życie na wyspie może stać się najbardziej magicznym przeżyciem twojego życia, spełniającym każdą twoją tropikalną fantazję, lub może być niesamowicie trudnym i frustrującym doświadczeniem.

Nigdzie nie jest idealnie, więc rozważ zalety i wady i zdecyduj, czy życie na wyspie jest dla Ciebie odpowiednie. Jeśli zdecydujesz się przenieść na wyspę, weź głęboki oddech i naucz się dostosowywać do tego innego stylu życia. Mali Lošinj nowoczesne miasto

Korzyści płynących z życia nad oceanem.

Mieszkając na wyspie, łatwo jest przyjąć ocean za pewnik. Z ponad 3400 km linii brzegowej większość z nas widzi ją codziennie i nie zastanawia się dwa razy. Ale poza tym, że jest niesamowicie piękna, czy wiesz, że życie nad oceanem wiąże się z kilkoma korzyściami zdrowotnymi? To prawda.

Chociaż ludzie przez lata myśleli, że bliskość morza jest korzystna dla ich zdrowia, ostatnie badania zrobiły wszystko, aby poprzeć tę teorię. Według badań przeprowadzonych przez Peninsula College of Medicine and Dentistry na University of Exeter, ci, którzy mieszkają blisko wybrzeża, są ogólnie zdrowsi niż ci, którzy mieszkają w głębi lądu. Przyjrzyjmy się bliżej niektórym korzyściom związanym z życiem nad oceanem.

Relaks To zwiększone poczucie relaksu, które kojarzy się z oceanem, to nie tylko zabawne uczucie – to udowodniony fakt. Dr. Wallace J. Nichols, biolog morski, uważa, że ocean może sprzyjać wszelkiego rodzaju ulgom psychicznym: „Zaczynamy się uczyć, że nasze mózgi są tak zaprogramowane, aby pozytywnie reagować na wodę”, mówi Nichols, „i przebywanie w pobliżu może się uspokajać”. i połącz nas, zwiększ innowacyjność i wgląd, a nawet napraw to, co się zepsuło”.

Jeśli już mieszkasz na wyspie Vancouver, prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę z tego poczucia spokoju. Nichols mówi dalej, że przebywanie w pobliżu wody daje naszym zmysłom przerwę od nadmiernej stymulacji. Biorąc pod uwagę wyluzowany styl życia mieszkańców zachodniego wybrzeża Wiktorii, nie jest to zaskoczeniem.

Promuje aktywny styl życia

Według badania Exeter mieszkanie w pobliżu oceanu zachęca do aktywnego trybu życia, ponieważ otoczenie sprzyja wszelkim rodzajom fizyczności. Od pływania po surfing, wędrówki po siatkówkę, jest tak wiele do zrobienia w pobliżu brzegu.

Morskie powietrze Oddychanie świeżym morskim powietrzem jest dobre dla układu oddechowego i pomaga złagodzić astmę, zapalenie oskrzeli i ciśnienie zatok. Ze względu na dużą ilość soli, jodu, magnezu i pierwiastków śladowych w powietrzu, przebywanie nad oceanem rozluźnia śluz w drogach oddechowych, co pomoże oczyścić drogi oddechowe.

Witamina D Ciągle do tego wracamy, ale jako jedno z najłagodniejszych miast Kanady, mieszkając w Victorii z pewnością dostaniesz dużo słońca. Będąc nad oceanem dostaniesz sporą dawkę witaminy D, która będzie odbijać się od powierzchni wody. Eksperci zgadzają się, że witamina D może pomóc w poprawie ochrony autoimmunologicznej, zwiększeniu poziomu endorfin, obniżeniu ryzyka raka i poprawie zdrowia kości. Istnieje również związek między niskim poziomem witaminy D a depresją, co może oznaczać, że przebywanie nad oceanem sprawi, że będziesz szczęśliwszy.

Pływanie Gorąco polecamy przy zakupie nieruchomości w Victorii przyzwyczaić się do idei pływania. Oprócz tego, że jest to fantastyczna forma ćwiczeń, wyporność wody jest świetna dla psychicznej i fizycznej ulgi. Ponadto, dzięki wysokiej zawartości magnezu, pływanie pomaga wywoływać sen.

Lepszy sen. W tym kontekście przebywanie nad oceanem wiąże się z lepszym snem i łagodzeniem bezsenności. Ze względu na swój kojący, powtarzalny charakter, biały szum dostarcza nam swego rodzaju kołysanki.Niektóre z tych korzyści mogą wydawać się daleko idące, ale istnieją dowody. Jeśli chcesz się przenieść lub znaleźć coś bliżej wody, skontaktuj się z nami w Pemberton Holmes.

Dodaj pierwszą opinię do publikacji

Dodaj komentarz