Press "Enter" to skip to content

Siłowniki i piloty do automatycznych bram

Żeby bramy w trafny sposób funkcjonowały, to muszą one mieć wskazane właściwości, także działać według wskazanego przez producenta system. W tym celu twórcy instalują w bramach dobre siłowniki, które się sprawdzają. Jakie jest ich zadanie? Takie siłowniki za pomocą szczególnych uchwytów mocuje się jednym końcem do słupka, a drugim do skrzydła bramy. Bardzo przyzwoicie sprawdzają się siłowniki samoblokujące, jakie w przypadku zamknięcia bramy, uniemożliwiają uchylenie skrzydła bramy. W wypadku bram skrzydłowych wykorzystuje się siłowniki podziemne- montuje się je w wyjątkowej obudowie pod skrzydłem bramy, łącząc je z jego dolną krawędzią.

Wówczas to wyłącznie widać element mocujący, jaki pełni także funkcję zawiasu, a obecność siłownika zdradza wyłącznie pokrywa obudowy, wykonana ze stali ocynkowanej czy też nierdzewnej. Jakie są plusy takich siłowników? Chociażby to, iż gwarantują obrót bramy nawet o 180°, poza tym posiadają prostą obsługę serwisową – więcej na stronie akcesoria do naczep. Właśnie dlatego należałoby obecnie korzystać z takich bram, jakie posiadają takie siłowniki. Są one olśniewającym rozwiązaniem. Dziś w wypadku bram dla wielu osób liczy się wygoda z ich korzystania, skutkiem tego biorą pod uwagę takie czynniki, jak jakość ich wykonania, jak oraz komfort z ich korzystania. Dzisiaj jest wiele typów bram, oraz to zarówno tych garażowych, jak oraz wjazdowych do posesji.

Technika umożliwia nam aktualnie coraz więcej, choćby umożliwiła automatykę takich bram. A do takiego zautomatyzowania bramy potrzebne są siłowniki, jak oraz rzeczy dalekiego sterowania, z których najatrakcyjniejsze są piloty. Taki pilot nie posiada wyłącznie jednego przycisku. Może on poza obsługą bramy wjazdowej służyć do obsługi innych urządzeń, na przykład włączania oświetlenia podjazdu, inicjowania automatycznej bramy garażowej lub włączania oraz wyłączania domowego alarmu. Jaki wynosi zasięg aktywności takiego pilota? W większości wypadków od 50 do 200 metrów. Na różny sposób można sterować bramą, wobec tego należy pamiętać o dobrym dopasowaniu pilota do bramy, co umożliwi nam łatwe korzystanie z jego możliwości. Takie automaty są dziś bardzo atrakcyjne. Przecież każdy chce mieć obecnie praktycznie wszystko na pilot, również bramy.

Dodaj pierwszą opinię do publikacji

Dodaj komentarz