Press "Enter" to skip to content

Stłuczka? Czy zawsze powinieneś poprosić o pomoc policję bądź lawetę?

Organ, jaki jest w stanie nam pomagać w pewnym względach, to policja. W następstwie tego należałoby będzie starać się korzystać z jej pomocy, jeśli zachodzi taka potrzeba w czasie wypadku samochodowego. W jakim momencie? Jeśli nastąpiło porozumienie między podmiotami danej kolizji, karambolu samochodowego, to nie ma potrzeby wzywania policji, żeby prowadziła jakieś dalsze ustalania. Jednakże nie zawsze dochodzi do porozumienia między członkami takiej kolizji. Kierowcy uważają, że są niewinny. W takim czasie powinniśmy postarać się o wezwanie policji, bo nie dochodzi do porozumienia.

Należy również uczynić również wówczas, kiedy kierowca nie ma polisy ubezpieczeniowej OC; w chwili, kiedy jest pijany. Co będzie mogła ustalić policja? Do jej zadania trzeba ustalenie, to jest winnym danego zdarzenia, jak oraz będzie jej obowiązkiem ukaranie mandatem takiej osoby a niekiedy nawet wezwanie lawety – https://katowicepomocdrogowa.pl/awaryjne-odpalanie-auta-katowice/. Jeżeli chodzi o rozstrzygnięcie policji, to nie jest ono wiążące dla ubezpieczyciela. Stanowi tylko dowód w sprawie, która ma prawo jeszcze zostać wytoczona, jeśli winny nie zgadza się z rozwiązaniem policji. Pewnie wielu z nas chciałoby liczyć na porozumienie w czasie wypadku.

Wydaje się być takie rozstrzygnięcie bardzo drogocenne w momencie mniejszych stłuczek, lub wypadków samochodowych. Jeżeli będziemy decydować się na wzywanie policji, to z pewnością przyzwoicie na tym nie wyjdziemy. Musimy nie zapominać o tym, że w owym czasie winny otrzymuje akcesoryjny mandat. Jeśli jesteśmy przekonani o tym, że to my zawiniliśmy, to nie ma potrzeby przywołać takiej policji. Jakkolwiek co powinniśmy uczynić w momencie porozumienia. Przede wszystkim nie możemy naprawiać samochodu, dokonywać w nim pewnych zmian. Wówczas nie moglibyśmy dostać dobrego odszkodowania.

Mamy wyłącznie taką możliwość w momencie braku dyspozycji kontynuowania bezpiecznej jazdy. Takie naprawy, jak oraz dalszą pomoc, wypada starać się z niej skorzystać dopiero w czasie, gdy zostały dokonane odpowiednie oględziny samochodu. Muszą pozostać one dokonane przez agenta zakładu ubezpieczeń. On będzie w stanie po takich oględzinach oznajmić, jaką wielkość ubezpieczenia będziemy w stanie zdobyć. Poza tym należy wziąć pod szczególną uwagę powiadomienie ubezpieczyciela. Może to nastąpić najprędzej po danym zdarzeniu drogowym, nie następnie aniżeli w ciągu 7 dni.

Dodaj pierwszą opinię do publikacji

Dodaj komentarz