Press "Enter" to skip to content

Styl dla buntowniczek i kobiet odważnych

Dzisiaj projektanci coraz częściej oraz śmielej sięgają po inspiracje powiązane z takimi subkulturami jak punk czy grunge. Mroczny styl ubierania się, gdzie główną rolę odgrywają ciężkie materiały, w tym w głównej mierze cera oraz wybitnie ciemne barwy, z przewagą szablonowej czerni wkroczył w tym sezonie na pokazy mody oraz na pewno jeszcze nieprędko je opuści. A wszystko właśnie dlatego, że kobiety swoim stylem ubierania się chcą podkreślić swoją siłę oraz niezależność. Projektanci oczywiście o tym zdają sobie sprawę z tego, właśnie dlatego nieomalże co sezon pojawiają się innowacyjne wariacje na temat stylu punk. W tym roku jesienią i zimą modne jest w związku z tym ubieranie skórzanych, bardzo ciężkich butów. Do tego z pewnością pasować będą skórzane płaszcze, ponieważ płaszcz w tym sezonie bez wątpienia panuje.

Czerń może być przełamana motywem kratki, który również kojarzony jest z subkulturami stawiającymi na bunt oraz anarchię – przetestuj Uniqueyou. Do tego naturalnie nadzwyczaj krótkie spódnice. Bo ten trend w modzie ma prowokować i równocześnie dodawać kobietom wiary we własne siły, poczucia osobistej wartości. Jak najbardziej jednak pamiętać wypada, że noszenie tych propozycji słynnych projektantów wymagać będzie nie lada odwagi. Jednakże jakkolwiek o to właśnie gra toczy się twórcom grungowych kolekcji. Kolekcje ubrań na najbliższy sezon, jakie zostały już przedstawione przez największe domy mody, różnią się do siebie pod wieloma względami. Projektanci proponują inne kolory, inne fasony ubrań. Jednakowoż jeden element pojawia się niemal wszędzie. To pasek, którym wypada naświetlić kobiecą talię.

W nadchodzącym sezonie będzie go wolno nosić nieomalże do wszystkiego. Również do sukienek wieczorowych, których wielokrotnie jest nieodzownym detalem, jaki i do płaszczy, jakie przewiązywane są wyjątkową taśmą, a nawet do swetrów. Wszystko po to, żeby podkreślić kobiecą sylwetkę. Wydaje się albowiem, że projektanci postanowili raz jeszcze szczególną uwagę zwrócić naturalnie na kobiecość. Po wielu sezonach, w których kobietom proponowano w głównej mierze uwidocznianie swojej siły, niezawodności oraz udowadnianie, że w niczym nie ustępują mężczyzną, nadeszły kolejny raz czasy, w których doceniono kobiecość.

Dodaj pierwszą opinię do publikacji

Dodaj komentarz