Press "Enter" to skip to content

Świeże kwiaty i kokardy we włosach – jak odmłodzić się przez fryzurę?

Lato to czas szaleństw, przede wszystkim w modzie i jak najbardziej we włosach. Ostatecznie nie musimy ich więzić pod czapkami, opatulać szalikami, jesteśmy w stanie wypuścić je na wolność i zezwolić na życie własnym życiem. To pora roku, jaka kusi kolorami, powoduje, że mamy znacznie więcej odwagi na eksperymenty. W następstwie tego także jeżeli nawet do tej pory nie należałyśmy pod żadnym pozorem do zwolenniczek strojenia głowy, to najważniejsza pora się przełamać i pobawić własną fantazją.

Nowoczesna propozycja daje tak ogromny wachlarz wyboru, iż mamy faktycznie znaczące pole do popisu. Małe i ogromne kwiaty, spinki, wsuwki, opaski, kokardy-wszystko jest dozwolone oraz pożądane. I gwarantuje idealna wrażenie, z przyciąganiem spojrzeń męskich włącznie. Na topie od paru sezonów jest min. styl romantycznej hipiski. Ta innowacyjna, z lat 60-tych, nosiła żywe kwiaty we włosach, a jej włosy były płaskie oraz bez życia, jak u nimfy. Współczesna ma energię w sobie oraz na głowie.

W następstwie tego dla wzmocnienia efektu zalecane jest podkreślenie naturalnego skrętu za pomocą kremu, wysuszenie włosów tuż przy opuszczeniu ich w dół, a potem ich wyszczotkowanie. Wystarczy jedynie łatwa opaska z kwiatem oraz olśniewająca fryzura sezonowa gotowa. Kokardy kojarzą się z idyllicznymi latami dziecięcymi, jednak także z gadżetem, który jak bumerang wraca co jakiś czas do świata mody. Chociaż raz na parę sezonów robi furorę, w rozmaitych wcieleniach, więcej o tym na domenie internetowej odmładzające fryzury dla 40 latki.

Nieraz spotyka się ją w formie ozdoby torebki, na breloku do kluczy lub ewentualnie samochodu, często w formie spinki, jeszcze innym razem bezpośrednio na ubraniu. Także fryzjerzy sięgają po nią z przyjemnością, z tym, że jest ona o wiele mniej formalna, aniżeli ta na warkoczach z antycznych czasów. Jako tworzywo preferuje się tiul lub inne, niezobowiązujące materiały, pozwalające na nieskrępowaną zabawę tworzywem i kształtem.

Ozdoby do włosów formie kokard imponują ferią barw oraz inwencją. Te najprostsze, na które pozwolić sobie może każda dziewczyna z gwarancją ładnego efektu, są opaski do włosów. Wolno je nabyć w postaci wieczorowej (ażurowe, metalowe, srebrne, z piórami), jak oraz wersji dziennej, lekkiej i z przymrużeniem oka. Ostatnim przebojem są kokardy z włosów, który to pomysł wylansowały Lady Gaga i Paris Hilton. W internecie udostępnianych jest wiele instruktaży, jak zrealizować ją sobie samodzielnie, wolno też sięgnąć po gotowe ozdoby z dodatkiem naturalnych włosów i już możemy poczuć się jak celebrytka z gazet. Mała rzecz, a dodaje optymizmu i cieszy.

Dodaj pierwszą opinię do publikacji

Dodaj komentarz