Press "Enter" to skip to content

Walka z cellulitem – jakie są symptomy i powody powstawania pomarańczowej skórki?

Walka z tak nazywaną skórką pomarańczową nie jest taka bezproblemowa, jak na pozór ma prawo się wydawać. Jeżeli i ciebie dotyczy ten kłopot, to z pewnością dokładnie wiesz, o czym mowa. Nie każda pani wprawdzie boryka się z problemem skórki pomarańczowej, niemniej jednak jak się okazuje, kłopot ten dotyczy dosyć gigantycznej liczby kobiet. Od lat opracowywane są różnorodnego rodzaju kosmetyki na cellulit, niemniej jednak nie zawsze okazują się one do końca efektywne.

Dzisiaj w hipermarketach i w wielkich centrach handlowych możemy kupić przeróżnego typu kremy na skórkę pomarańczową, w wielu przypadkach nawet sporo one kosztują. Obok kosmetyków opracowywane są coraz to znacznie bardziej nowatorskie terapie, które również mają pomagać w zwalczaniu tego problemu u kobiet.

Nie jest to proste, jednak miejmy nadzieję, iż w nieodległej przyszłości zostaną opracowane współczesne metody walki z uporczywą skórką pomarańczową, której kobiety tak nie uwielbiają – polecamy exilis na twarz warszawa. Jeśli tudzież chcemy mieć jędrną i gładką skórę, zatroszczmy się w głównej mierze o ruch, albowiem on w głównej mierze jest w stanie zapobiegać tego typu kłopotom, które spędzają dzisiaj sen z powiek wielu paniom.

Najczęstszymi i zarazem w najwyższym stopniu widocznymi przyczynami skórki pomarańczowej są: pofałdowana oraz nierówna cera, jaka niestety przedstawia się bardzo nieestetycznie. Kłopot cellulitu niestety dotyczy znacznej ilości kobiet, a nie każda zdaje sobie sprawę z tego, jak trzeba mu przeciwdziałać i jak postępować, aby chociaż w małym stopniu zapobiec jemu dynamicznemu rozwojowi. Nieraz na skórze pojawiają się również niewielki grudki oraz zgrubienia, jakie mogą pojawiać się na udach, biodrach lub też na pośladkach.

Wciąż poszukiwane są przyczyny powstawania skórki pomarańczowej, a jak sądzą naukowcy, newralgiczną rolę w procesie jej powstawania mają w głównej mierze hormony, a zwłaszcza estrogeny. To naturalnie one przyczyniają się do wyżej wymienionych objawów, powodując tą kobiecą przypadłość. To oczywiście również z tego względu problem ten dotyczy w zasadzie kobiet – albowiem mechanizm powstawania uporczywej skórki pomarańczowej związany jest z po największej części z zaburzeniami hormonalnymi, z estrogenami. Mężczyzn problem ten właściwie prawie nie dotyczy. Cellulit, określany mianem najzwyczajniej w świecie skórką pomarańczową jest więc typowo damską kobiecą przypadłością.

Dodaj pierwszą opinię do publikacji

Dodaj komentarz