Press "Enter" to skip to content

Warto to wiedzieć: Prawidłowe odkurzanie dywanów wełnianych

Jeśli chodzi o wybór odkurzacza, ludzie mają wiele opinii. Jedno wyszukiwanie w Google na ten temat daje ponad 9 milionów wyników i może być trudno przebić się przez ten chaos i wiedzieć, co jest rzeczywiście najlepszym wyborem dla Twojego domu. Dzisiaj, w ramach programu „Dobrze wiedzieć”, przedstawiamy Państwu kilka porad od naszego przyjaciela Bena, dotyczących wyboru najlepszego odkurzacza do dywanów wełnianych. Mając ponad 30 lat doświadczenia w produkcji wysokiej klasy dywanów i wykładzin, Ben posiada ogromną wiedzę na temat dywanów wełnianych i ich pielęgnacji, dlatego chcieliśmy się nią z Wami podzielić!

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać w przypadku dywanów wełnianych jest to, że chcesz mieć odkurzacz, który nie ma zbyt dużej siły ssania, ale nadal może dotrzeć do brudu i zanieczyszczeń pomiędzy włóknami pętli wełnianych. Równowaga ta może być trudna do osiągnięcia, szczególnie w przypadku większych marek odkurzaczy. Na przykład, odkurzacze Dyson i Shark są bardzo popularne, ale obie te marki mają zbyt dużą siłę ssania dla produktów z wełny. Przy odpowiedniej konserwacji, wełniane dywany i chodniki mogą przetrwać dziesięciolecia, ale używanie odkurzaczy o zbyt dużej sile ssania może uszkodzić włókna i skrócić żywotność dywanu.Zobacz więcej na http://www.elblag.net/artykuly/odkurzacz-bezprzewodowy-bosch-bbh216ria-gdzie-kupic-i-czy-warto,46035.htm

Oprócz siły ssania, ważne jest, aby zwrócić uwagę na to, czy odkurzacz posiada regulowaną bijak i miękkie włosie. Regulowana listwa ubijająca umożliwia dostosowanie do różnych grubości dywanów, a miękkie włosie pozwala odkurzaczowi dostać się między włókna i dokładnie je wyczyścić, nie powodując żadnych uszkodzeń. Podczas gdy niektórzy sugerują, aby wyłączyć bijak do odkurzania na wełnianym dywanie, posiadanie włączonego bijaka pozwala odkurzaczowi dostać się między włókna i dokładnie wyczyścić. Chcesz tylko upewnić się, że wysokość jest regulowana, a włosie jest miękkie.

NA TO ZWRÓĆ UWAGĘ PODCZAS ZAKUPU ODKURZACZA

TECHNOLOGIA WIBRACJI

Wibracje mogą pomóc rozluźnić brud i inne cząsteczki, bez konieczności bycia szorstkim dla tkaniny. Jest to świetna alternatywa dla twardej szczotki z bijakiem lub odkurzacza z większą siłą ssania. Chociaż nie jest to powszechnie dostępna funkcja, jest ona dostępna w niektórych modelach, z których jeden przedstawimy poniżej.

MOC SSANIA

Jak wspomnieliśmy powyżej, ssanie jest niezwykle ważne przy wyborze odkurzacza do dywanów wełnianych. Równowaga jest tu kluczowa, ponieważ chcesz czegoś, co będzie w stanie zassać brud i zanieczyszczenia, ale nie czegoś tak mocnego, że uszkodzi włókna wełny. Idealnie jest mieć odkurzacz z kilkoma poziomami ssania, dzięki czemu można użyć mocniejszego ssania na innych dywanach, a lżejszego na wełnianych i innych miękkich dywanach.

RODZAJ SZCZOTKI

W przypadku dywanów wełnianych, zawsze wybieraj miękkie szczotki zamiast twardych. Pomoże to zachować jakość włókien przy jednoczesnym zachowaniu możliwości ich czyszczenia.

BUDŻET

Podobnie jak w przypadku każdego innego urządzenia domowego, odkurzacze do dywanów wełnianych są dostępne w różnych przedziałach cenowych i jakościowych. Rozważ, ile jesteś w stanie wydać, wraz z poziomem potrzeb. Chociaż najlepsze odkurzacze do dywanów wełnianych są zazwyczaj z wyższej półki cenowej, istnieją zdecydowanie bardziej przystępne opcje.

ROZMIAR

Jest to przede wszystkim kwestia osobistych preferencji. Przed wyborem ciężkiego odkurzacza należy rozważyć wielkość domu oraz liczbę schodów.

RODZAJ ODKURZACZA

Istnieją dobre odkurzacze do dywanów wełnianych we wszystkich podstawowych rodzajach odkurzaczy: stojącym, bezprzewodowym i tradycyjnym. Odkurzacz pionowy jest najczęstszym typem i ogólnie najbardziej popularnym. Ich główną wadą jest sprzątanie pod meblami, ale dzięki przystawkom problem ten można łatwo rozwiązać. W przypadku odkurzaczy bezprzewodowych, miło jest móc uwolnić się od przewodu, ale należy pamiętać, że teraz polegamy na żywotności baterii, co może być ograniczające. Odkurzacze tradycyjne mogą być bardzo wydajne dla różnych powierzchni, ale mogą być trudne do manewrowania na schodach.

SYSTEM FILTRACJI

Upewnij się, że wybierasz urządzenie z doskonałym systemem filtrów. Pomoże to utrzymać dywan w czystości, a także ochroni silnik odkurzacza. Dla domów z alergiami, filtry HEPA są wysoce zalecane.

WSZECHSTRONNOŚĆ

Zastanów się, ile rodzajów podłóg masz w domu i czy nie przydałby Ci się odkurzacz z regulacją siły ssania lub z różnymi nasadkami. To pomoże Ci upewnić się, że potrzebujesz tylko jednego urządzenia do wszystkich potrzeb Twojego domu.

INNE WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE PIELĘGNACJI DYWANÓW WEŁNIANYCH

Odkurzaj powoli i w obu kierunkach. To gwarantuje, że cały brud zostanie wychwycony, a odkurzanie w obu kierunkach pomoże spulchnić dywan. Odkurzaj często. Odkurzanie dwa razy w tygodniu zapobiegnie gromadzeniu się brudu we włóknach, co ułatwi utrzymanie dywanu w czystości. Konsekwentnie czyść odkurzacz. Regularnie opróżniaj worek lub pojemnik i utrzymuj bijak w czystości, aby zapewnić optymalną pielęgnację wełnianego dywanu. Jeśli na wełnianym dywanie pojawią się kiełki, przytnij je, zamiast ciągnąć za nie. Kiełkowanie jest spodziewane, ale ciągnięcie za nie spowoduje uszkodzenie reszty dywanu.

Dodaj pierwszą opinię do publikacji

Dodaj komentarz