Press "Enter" to skip to content

Wsparcie w pracy na gospodarstwie rolnym – maszyny oraz ich pielęgnacja

Konstrukcja gospodarstw rolnych w stworzonym przez nas kraju jest w dalszym ciągu odmienna od reszty Europy. Pomimo zachodzących siłą rzeczy zmian, w dalszym ciągu przeważają gospodarstwa średnie i małe, o niezbyt obszernych dochodach. W gospodarstwach tego rodzaju dowolna inwestycja w sprzęt i maszyny do produkcji rolnej stanowi istotny kłopot. Dlatego też nabywane są niejednokrotnie machiny używane, z drugiej bądź też nawet trzeciej ręki, wymagające stałej konserwacji i częstych napraw.

Ulegające zniszczeniu części traktorów rolniczych oraz innych machin w miarę zużywania w trakcie intensywnej eksploatacji powinny być zastępowane sprawnymi, jakie odszukasz na witrynie internetowej części do sieczkarni. Nie zawsze jest konieczność zamontowania fabrycznie innowacyjnego zamiennika, zazwyczaj wystarcza zamiana na część po prostu sprawną, nawet używaną. Najważniejsza w takiej sytuacji jest dostępność podzespołów zamiennych oraz możliwość ich zakupienia „od ręki”. Przez szansę zakupienia trzeba rozumieć nie wyłącznie praktyczną dostępność potrzebnego artykułu, niemniej jednak i jego cenę będąca na takim poziomie, by nie będzie burzyła skromnego budżetu gospodarstwa.

Moment uszkodzenia machiny jest raczej nie do przewidzenia, a zdarza się na ogół w trakcie w największym stopniu napiętych prac gospodarskich, a takie odbywają się sezonowo, w tym samym czasie we wszystkich gospodarstwach. Wskutek tego w momencie awarii sprzętu, niesłychanie trudno jest o sąsiedzką pożyczkę maszyny, bowiem wszystkie są wymagane jednocześnie.

Najlepszym rozwiązaniem problemu byłby portal internetowy na miejscu, pracujący non stop. Od czasu kiedy tak właściwie upadły PGR-y i zlikwidowano większość spółdzielni produkcyjnych, na dostępny oraz tani warsztat naprawczy trudno liczyć. Najważniejsza jednak sprawą jest żeby części do ciągników rolniczych i wszystkich w większości wypadków używanych maszyn wolno było zakupić jak najbliżej swojej miejscowości. Trudno spodziewać się, żeby punkty firmowe z oryginalnymi markowymi częściami do ciągników były w każdej wsi bądź też choćby gminie. Niemniej jednak istnienie jak najgęstszej sieci punktów sprzedaży części wykorzystywanych, komisowych, jest jak najbardziej możliwe. Części powinny być sprawdzane oraz analizowane przed sprzedażą.

Dodaj pierwszą opinię do publikacji

Dodaj komentarz