Press "Enter" to skip to content

Zdrowe odżywianie według zaleceń dietetyka

Zdrowe odżywianie jest wybitnie istotne dla organizmu człowieka, bo konsekwencją jest pełnia sił i energii przez cały dzień. By mieć miarodajne zasady jakich należałoby się trzymać przez jakiś czas wypada przyjąć model żywieniowy który ma własną historię oraz jest propagowany wśród ludzi. Mowa tu o piramidzie żywieniowej jaką zna coraz więcej osób. W głównej mierze obrazek ten wisi w wielu gabinetach lekarskich, dietetycznych, a też dzieci i młodzież uczą się o tym w szkole. Towary podzielone pozostały na grupy oraz w piramidzie absorbują właściwe miejsce. Na samym dole odnajdują się materiały pokarmowe skrobiowe.

Zalicza się do nich wszystkiego rodzaju kaszę, ryż, makaron, towary mączne, ziemniaki a też pieczywo takie jak chleb lub bułki. Tak w gruncie rzeczy artykuły te to podstawa każdego żywienia, przede wszystkim porannego albowiem dostarczają najwięcej energii. Ważne jest też to co do nich zostaje dołączone – wypróbuj też ile cukru dziennie. Segment wyżej odnajdują się warzywa jakie wolno jadać pieczone, pichcone, smażone czy surowe. Są one bazą diety dla każdej osoby albowiem warzywa obejmują szereg różnorodnych składników mineralnych oraz witamin. Następna grupą jaka wolno wyróżnić są owoce i bakalie.

Przynależą do nich owoce lokalne, egzotyczne a także orzechy, rodzynki, pestki i jadalne nasiona. Służą gruntownie jako przekąska jakkolwiek również dodatek do potraw. Kiedy są suszone wtedy robi się z nich musli. Na czwartym miejscu piramidy odnajdują się artykuły mleczne. Podłożem jest tu mleko, lecz zalecane są też kefiry, jogurty, maślanka czy produkty z mleka takie jak sery. Oczko wyżej stanowią towary mięsne, ryby oraz jaja. Spożywane są według gustów bowiem nie wszyscy je ubóstwiają. Jeśli chodzi o zdrowe odżywianie to posiadają istotną ilość białka, żelaza a również tłuszczów omega. Na szóstej pozycji w piramidzie ulokowane są oleje i margaryny które służą do smarowania pieczywa i smażenia oraz pieczenia potraw. Na samej górze natomiast znajdują się słodycze.

Dodaj pierwszą opinię do publikacji

Dodaj komentarz