Press "Enter" to skip to content

Ziołolecznictwo oraz jego atrybuty – użycie naturalnego leczenia

Ile jest dziedzin medycyny? Całe mnóstwo. Zaczynając od kardiologii absorbującej się chorobami serca po psychiatrię zajmującą się schorzeniami umysłu. Z jakiego powodu ciągle mało się mówi o takiej dziedzinie, jaką jest ziołolecznictwo? Jest to pewnie związane z brakiem zaufania do tej dyscypliny, jaka koncentruje się wyłącznie na „owocach natury”, jakimi są owoce, zioła, zboża i generalnie różnorodne rośliny.

Kiedy tak właściwie boli nas głowa, zęby lub też po prostu jest nam zimno w wielu przypadkach sięgamy po różnorodnego rodzaju lekarstwa. Biorąc je nie zastanawiamy się zwykle, z czego są zrobione, zależy nam po największej części na działaniu. Drążąc bardziej temat, można odnieść wrażenie, że człowiek coraz to mniej zastanawia się nad tym, z jakich czynników składa się to, co on sam spożywa.

Powracając do lekarstw, wolno rzucić w ślepo, iż leki powstają w wytwórniach farmaceutycznych oraz w większości powstają na drodze chemicznych reakcji. Zgadza się. Jednakowoż zapomina się, iż pierwsze specyfiki – te najprostsze pochodzą przede wszystkim z produktów roślinnych takich jak zioła, owoce. Kto z nas nie pił melisy? Powtarza się melisa, melisa, ale nikt nie wie, co to jest tak rzeczywiście ta melisa.

Większość uważa, że to po prostu nazwa własna tegoż lekarstwa na uspokojenie – więcej na odmiana konopi durban poison. Melisa to nic innego jak nazwa zioła, jakie rośnie na terenie Europy oraz Azji. Zioła w medycynie od zawsze stanowiły jej ważne ogniwo. Podwaliną do skonsumowania zioła w celu uzdrawiającym były wcześniejsze obserwacje oraz badania, które stały się podwaliną do przyznawania funkcji poszczególnym roślinom leczniczym.

Zioła w medycynie stały się istotnym zwrotem w leczeniu ludności, gdyż są one ogólnodostępne a jeżeli nawet występowałaby ich drobna liczba, to zawsze można je uprawiać jak szablonowe rośliny. Ziołolecznictwo swoje „boom” przeżywało w czasie średniowiecza, kiedy to chrześcijańscy duchowni wykonywali ten rodzaj medycyny jako zgodny z „wolą bożą” i niezakłócający stabilności w świecie. Najpospolitszym rodzajem zioła jest rumianek, jednakowoż mało, kto wie o jego zdrowotnych właściwościach regenerujących skórę.

Dodaj pierwszą opinię do publikacji

Dodaj komentarz